PERFEKCYJNIE CZYSTE SZYBY Z PREMIUM GLASS CLEANER

Mycie szyb jest prostą czynnością, która nie zajmuje wiele czasu, a znacznie poprawia nie tylko wygląd samochodu, ale również komfort jazdy. Wiele osób nie przepada za myciem szyb w samochodzie, jednak bez tego, żadne porządne sprzątanie wnętrza się nie obejdzie.

Dlaczego, aby ułatwić to zadanie, przedstawimy Ci kilka zasad, do których warto się stosować, żeby nie mieć problemów z umyciem szyb.

Co nam będzie potrzebne? Przede wszystkim, dobry i skuteczny płyn do mycia szyb. Premium Glass Cleaner poradzi sobie ze wszystkimi bieżącymi zabrudzeniami na powierzchniach szklanych i ekranach LCD.

Oprócz płynu bardzo ważna rolę odrywają również odpowiednie mikrofibry. Zaopatrz się przynajmniej we dwie. Jeśli masz bardzo brudne szyby, z pewnością przyda się więcej. Najlepiej sprawdzają się dedykowane mikrofibry do mycia szyb – gładkie i waflowe. Nie zostawiają drobnych włosków na powierzchni i docierają szybę bez smug.

Warto również zaopatrzyć się w rękawiczki nitrylowe, aby nie przenosić tłuszczu z dłoni na czyste mikrofibry.

Gdy już postawy mamy za sobą, możemy przystąpić do właściwego mycia szyb.

Nanieś płyn do szyb na mikrofibrę i przetrzyj cała powierzchnię. Następnie drugą, suchą mikrofibrą wytrzyj dokładnie szybę do sucha. Najlepiej zrobić to ruchami prostymi, od krawędzi do krawędzi. Polerowanie szyby ruchami kolistymi, może pozostawić na niej smugi. A jak sprawdzić czy szyba na pewno jest dobrze domyta? Warto poświecić na nią latarką ledową, wtedy zobaczysz wszystkie niedoskonałości.

Pamiętaj, aby myć szyby zawsze w zacienionym miejscu. Jeśli szyba jest gorąca i świeci na nią słońce, umycie jej bez smug jest praktycznie niemożliwe. Warto również nanosić płyn na mikrofibrę, a nie bezpośrednio na szybę. Dzięki temu nie rozpylamy płynu na wszystkie elementy dookoła.

Jeśli będziesz się stosować do tych kilku podstawowych zasad, mycie szyb nie będzie już dla Ciebie stanowić wyzwania.

Komentarze są zablokowane