BIEŻĄCA PIELĘGNACJA SAMOCHODU ZABEZPIECZONEGO WOSKIEM

Po co zabezpieczamy lakier woskiem? Przede wszystkim po to, aby ładnie wyglądał. Dobry wosk zapewnia piękny połysk i podbija głębię koloru. Pełni także funkcje ochronne i zabezpiecza lakier przed szkodliwym działaniem środowiska. Powierzchnia zabezpieczona woskiem mniej się brudzi i jest łatwiejsza w bieżącej pielęgnacji.

Jaką chemię wybrać do mycia samochodu?

Nawoskowany samochód nie wymaga od nas użycia agresywnej chemii, aby usunąć zabrudzenia, ponieważ nie przywierają one aż tak bardzo do powierzchni. Jednak z drugiej strony, zbyt mocna chemia może usunąć wosk z powierzchni lub osłabić jego właściwości. Dlatego warto stosować preparaty przystosowane do pielęgnacji wosków.

Przykładem takich produktów może być zestaw Premium Neutral Pre-Wash oraz Premium Car Shampoo. Skutecznie usuwają zanieczyszczenia oraz są bezpieczne dla wszystkich powierzchni samochodu oraz powłok i wosków. Idealnie sprawdzą się w bieżącej pielęgnacji.

Etapy mycia samochodu

Premium Neutral Pre-Wash to preparat przeznaczony do wstępnego mycia karoserii. Rozcieńczamy go z wodą w proporcji 1:10-1:30 w zależności od poziomu zabrudzeń, a następnie nanosimy za pomocą oprysku na chłodną powierzchnię karoserii. Zostawiamy na chwilę, aby produkt zadziałał i spłukujemy dokładnie wodą pod ciśnieniem, usuwając sporą część zabrudzeń bezdotykowo. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko porysowania lakieru podczas mycia samochodu rękawicą.

Następnym etapem jest mycie na dwa wiadra. Przygotowujemy dwa wiadra w wodą. Jedno posłuży nam do płukania rękawicy w trakcie mycia (aby zebranym na niej brudem nie rysować lakieru), a do drugiego wlewamy odmierzoną ilość szamponu. Premium Car Shampoo to produkt bardzo skoncentrowany, wystarczy zaledwie 10-20ml na 10 litrów wody, aby umyć samochód.

Następnie myjemy samochód za pomocą rękawicy. Pamiętaj, aby nie robić tego w słońcu, ponieważ piana zbyt szybko zaschnie na powierzchni. Następnie spłukujemy dokładnie samochód wodą.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym, etapem mycia jest osuszanie. Nigdy nie pomijaj tego kroku, ponieważ woda, która zaschnie nie powierzchni może przyczynić się do powstania trudnych do usunięcia śladów, tak zwanych water spotów.

Bieżąca pielęgnacja

Po osuszeniu samochodu możesz dodatkowo zastosować quick detailer, aby podbić działanie wosku i przedłużyć jego trwałość. Znakomicie w tej roli sprawdzi się Premium Hydrophobic Wax. Wystarczy nanieś niewielką ilość na powierzchnię, a następnie przetrzeć mikrofibrą.

Odpowiednia bieżąca pielęgnacja lakieru zabezpieczonego woskiem pozwoli Ci długo cieszyć się jego pełnymi właściwościami. A jeśli chcesz dowiedzieć się jak nawoskować samochód, zapraszamy do naszego artykułu – Jak nawoskować samochód za pomocą Samba Wax.

Komentarze są zablokowane