DETAILING KÓŁ Z PRODUKTAMI BINDER

Koła w samochodzie wymagają szczególnej uwagi, aby prezentować się dobrze. Zbiera się na nich najwięcej trudnych do usunięcia zanieczyszczeń. Jednak dzięki regularnej pielęgnacji, przez cały czas mogą prezentować się dobrze.

Podstawą czystego koła będzie czysta felga. Oprócz kurzu i błota, które zbierają się na niej w trakcie jazdy, na powierzchni felgi osadza się pył w klocków hamulcowych, który powstaje w trakcie hamowania. Z tego powodu, preparaty do mycia felg muszą się wykazać szczególną siłą czyszczącą.

Czyszczenie felg

Do czyszczenia felg możesz wybrać jeden z dwóch produktów – Extreme albo Premium Wheel Cleaner.  Premium Wheel Cleaner będzie bardziej uniwersalny, ponieważ za jego pomocą możesz wyczyścić również opony. Jednak Extreme Wheel Cleaner jest niezastąpiony przy bardzo brudnych felgach, ponieważ wykazuje wyjątkową siłę czyszczącą, a przy tym pozostaje bezpieczny dla powierzchni.

Niezależnie od tego, który preparat wybierzesz zasada działania jest taka sama. Nanosimy preparat na felgę za pomocą atomizera, a następnie odczekujemy chwilę aż zadziała i spłukujemy wodą. W przypadku trudniejszych zabrudzeń możemy proces powtórzy oraz użyć szczotki lub pędzelka, aby wyczyścić dokładnie powierzchnię.

Czyszczenie i zabezpieczenie opon

Gdy już felgę mamy czystą, można zabrać się za oponę. Opony zbierają bardzo dużo zanieczyszczeń i warto czyścić je dwukrotnie, ponieważ brud głęboko wnika w ich strukturę. Do wyczyszczenia opon użyjemy Premium Wheel Cleaner oraz szczoteczki z twardym włosiem. Nanosimy preparat na powierzchnię opony, a następnie szczotkujemy i spłukujemy dokładnie wodą pod ciśnieniem. Co nam daje takie dokładne czyszczenie opony? Opona po nałożeniu dressingu zyska piękny wygląd, a sam dressing poleży na niej dłużej.

Właśnie – dressing do opon! To wisienka na torcie detailingu kół. Zostawiamy koła, aby dokładnie wyschły (możemy im pomóc sprężonym powietrzem), a następnie możemy przystąpić do zabezpieczenia opony. Co nam daje dressing do opon – piękny, czarny wygląd opony oraz czystość na dłużej, ponieważ zabezpieczona opona o wiele wolniej zbiera zabrudzenia.

Do zabezpieczenia opon użyjemy Ultimate Tire Coating Wax. W zestawie z dressingiem znajduje się aplikator, za pomocą którego naniesiemy niewielką ilość preparatu na suchą powierzchnię opony.

A jeśli jeszcze nam mało zabawy z kołami, możemy na felgi nałożyć Premium Hydrophobic Wax, czyli quick detailer do lakieru na bazie SiO2. Nie jest to produkt dedykowany do felg, więc zbyt długo nie poleży, ale nabłyszczy felgę oraz nada jej hydrofobowości.

I to wszystko, tak wygląda proces detailingu kół z produktami BINDER. Teraz się możesz cieszyć czystymi i zadbanymi kołami w Twoim samochodzie.

Komentarze są zablokowane