HYDROPHOBIC WAX CZY SLICK WAX? KTÓRY QD WYBRAĆ?

W ofercie BINDER można znaleźć dwa quick detailery do zabezpieczenia lakieru – Premium Hydrophobic Wax oraz Premium Slick Wax. Różnią się między sobą właściwościami, dlatego w tym artykule przestawimy ich podobieństwa i różnice.

Premium Hydrophobic Wax to quick detailer na bazie SiO2. Zapewnia świetną szklistość lakieru i pięknie podbija jego połysk. Nadaje zabezpieczanej powierzchni świetnych właściwości hydrofobowych. W trakcie mycia oraz deszczu na lakierze pojawiają się piękne, kształtne kropelki.

Jest bardzo łatwy w aplikacji, nie sprawia problemów przy docieraniu, nawet na ciemnych lakierach. Wystarczy nanieść niewielką ilość produktu na mikrofibrę i rozprowadzić po lakierze, a następnie przetrzeć suchą stroną ręcznika.

Produkt ten można również stosować na mokry lakier, w trakcie osuszania samochodu. Pozwala to zaoszczędzić czas, ponieważ w jednym kroku osuszamy i zabezpieczamy lakier. Aby uniknąć smug przy tej metodzie aplikacji, nanosimy niewielką ilość produktu na element (wystarczą jedno lub dwa psyknięcia z atomizera), a następnie wycieramy za pomocą dedykowanego ręcznika.

Premium Hydrophobic Wax znakomicie sprawdzi się również do szybkiego zabezpieczenia szyb. Dzięki łatwej aplikacji, bez problemu dotrzemy go bez smug, zostawiając szybę czystą i przejrzystą. A właściwości hydrofobowe produktu zapewnią nam efekt niewidzialnej wycieraczki. Szczególnie polecamy takie zastosowanie na szybach bocznych. Chociaż warto pamiętać, że to tylko quick detailer i nie zapewni on takiego efektu i trwałości, co produkty dedykowane do szyb.

Produkt ten można również zastosować do przetarcia z kurzu wnęk drzwi czy ekspresowego, delikatnego odświeżenia komory silnika. Dzięki swoim właściwościom jest produktem niezwykle uniwersalnym. Zabezpiecza lakier na okres kilku tygodni. Rekomendujemy zastosowanie po każdym myciu, ponieważ wtedy możemy zmaksymalizować efekt jego działania. Z każdą kolejną aplikacją podbijamy połysk i hydrofobowość.

Drugim quick detailerem w ofercie BINDER jest Premium Slick Wax. To produkt zupełnie odmienny od Hydrophobic Wax. Głównym celem Slick Waxa jest nadanie powierzchni niezwykłej śliskości, połysku oraz głębi koloru. To produkt, którego głównym celem jest zapewnienie jak najlepszego efektu wizualnego, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się, jeśli przygotowujemy samochód na wystawy lub targi.

Nie zapewnia on jednak hydrofobowości w postaci kropelkowania, woda spływa z lakieru taflą. Dla fanów kropelek na pewno będzie to minus. Jednak takie rozwiązanie również ma swoje zalety. Jeśli mamy produkt, który kropelkuje na lakierze, to po deszczu pozostaną na powierzchni ślady po kroplach wody, szczególnie widoczne na ciemnych kolorach. Jest to niezwykle frustrujące, jeśli dopiero co umyliśmy samochód, a już jest cały brudny. W przypadku produktów, które zrzucają wodą taflą, problem jest o wiele mniejszy.

Premium Slick Wax jest wydajny i bardzo prosty w aplikacji. Nie marze się, nie pozostawia smug, możemy go szybko i łatwo zaaplikować na lakier.

Zatem który produkt wybrać? Dla większość użytkowników zdecydowanie polecilibyśmy Premium Hydrophobic Wax. To uniwersalny QD o fajnych właściwościach i łatwej aplikacji. Jeśli jednak nie lubimy kropelek i zależy nam przede wszystkim na szybkim produkcie do podbicia efektu wizualnego, dobrym wyborem będzie Premium Slick Wax.

Komentarze są zablokowane