PREMIUM PRE-WASH CZY PREMIUM NEUTRAL PRE-WASH?

Mycie wstępne to pierwszy etap detailingowego mycia samochodu. W ofercie BINDER znajdziemy dwa produkty przeznaczone do tego celu - Premium Pre-Wash oraz Premium Neutral Pre-Wash. Czym się różnią i który powinniśmy wybrać?

Wszystko zależy od rodzaju zabrudzeń i powierzchni.

W okresie letnim, gdy regularnie myjemy samochód i zabrudzeń na lakierze nie ma tak wiele, nie potrzebujemy szczególnie agresywnej chemii, aby usunąć powierzchowny brud. Zwłaszcza jeśli lakier jest zabezpieczony woskiem lub powłoką. W takiej sytuacji dobrym wyborem będzie zastosowanie Premium Neutral Pre-Wash.

To produkt o neutralnym pH, w pełni bezpieczny na powłok i wosków. Występuje w formie koncentratu i możemy go rozcieńczać w różnych proporcjach w zależności od potrzeb 1:10-1:30.

Na okres zimowy, jeśli nie myjemy samochodu zbyt często i dla lakierów niezabezpieczonych idealnym rozwiązaniem będzie Premium Pre-Wash. To produkt o zasadowym pH, który na pewno o wiele skuteczniej usunie zabrudzenia z powierzchni samochodu i przygotuje ją do właściwego mycia rękawicą.

Również w przypadku tego produktu, możemy regulować jego siłę czyszczącą poprzez stosowanie różnych rozcieńczeń. Do bardzo brudnych pojazdów użyjemy 1:10, a w przypadku samochodów zabezpieczonych powłokami lub woskami 1:30.

Produkt jest bardzo skuteczny w usuwaniu zabrudzeń, ale jednocześnie bezpieczny dla czyszczonych powierzchni.

Oba te produkty nanosimy na powierzchnię w postaci oprysku. Dzięki temu nie potrzebujemy żadnych dodatkowych akcesoriów typu pianownica, aby przeprowadzić mycie wstępne. Wystarczy zwykła butelka z atomizerem lub opryskiwacz ciśnieniowy.

Pamiętaj jednak, aby obu tych produktów nie stosować w słońcu ani na rozgrzanej powierzchni. Produkt pozostawiamy na lakierze nie dłużej niż kilka minut, spłukujemy wodą pod ciśnieniem i możemy przystąpić do dalszego mycia za pomocą rękawicy i Premium Car Shampoo.

Komentarze są zablokowane